بررسی اهمیت پکیجینگ


امروزه توجه به ظاهر در بسته بندی محصولات در کسب ‌و کار ها حرف اول را می‌زند. به همین دلیل ما قصد داریم که امروز برای شما در رابطه با اهمیت پکیجینگ صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید با توجه به اهمیت بسته ‌بندی و پکیجینگ کیفیت و محبوبیت کسب‌ و کار خودتان را بالاتر ببرید و میزان فروش خودتان را بیشتر کنید. توجه نمایید که در گذشته، ظاهر کالا ها چندان پر اهمیت نبود و همچنین فناوری ‌های مورد نیاز برای زیباتر کردن پکیجینگ نیز وجود نداشت. اما امروز با بهتر شدن شرایط فناوری ‌های موجود برای تزیینات و طراحی بسته بندی ها، تولید ‌کنندگان می‌توانند به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه از بسته‌بندی‌ های زیبا برای محصولات مختلف خودشان استفاده کنند. توجه نمایید که امروز اهمیت پکیجینگ آن‌ قدر غیر قابل‌ انکار است که حتی در بخش ‌های تولیدی، افرادی به‌ منظور طراحی پکیج محصولات استخدام می‌شوند و شغل آن ‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حتی برای طراحی متناسب و مفید یک بسته‌ بندی، این ‌گونه افراد باید کورس ها و دوره ‌های متفاوتی را بگذرانند تا بتوانند با استفاده از ترکیب‌ های رنگ متناسب با محصول و همچنین استفاده از انواع مختلف علوم روان‌شناسی مانند روان‌شناسی رنگ ‌ها میزان فروش محصولات خودشان را بالاتر ببرند و افراد زیادی را به سمت خودشان جذب کنند. اگر شما نیز می خواهید بیشتر در رابطه با اهمیت پکیجینگ بدانید ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

بررسی اهمیت پکیجینگ و تاثیر آن روی خریداران

 

توجه نمایید که پکیجینگ باید به ‌گونه‌ای باشد که با مشخصات محصول برابری کند. برای مثال محصولات خوراکی باید بسته‌بندی‌ های مخصوص به خود را داشته باشند و محصولات خدماتی و شوینده‌ای نیز باید با توجه به خدماتی که ارائه می‌کنند بسته ‌بندی متناسب خودشان را داشته باشند. پس توجه نمایید که علاوه‌ بر تمرکز روی اهمیت پکیجینگ و حساسیت نشان داده روی آن شما باید به‌ عنوان یک تولید کننده روی نوع محصولی که آن را تولید می‌کنید نیز دقت داشته باشید تا بتوانید یک پکیجینگ متناسب را داشته باشید. ما در ادامه قصد داریم برای شما برخی از تاثیرات پکیجینگ را نام ببریم تا شما را با تأثیرات شگفت ‌انگیز آن آشنا کنیم.

 

گذاشتن جایزه در بسته ‌بندی‌ ها

 

 تحقیقات گوناگونی در زمینه استفاده از جایزه‌ ها و پاداش‌ ها برای مشتریان انجام‌شده است که نشان می‌دهد در زمینه اهمیت پکیجینگ ، اگر در جعبه ‌های شما جایزه‌ای وجود داشته باشد، حدود پنجاه درصد خریداران شما دوباره به سمت خرید محصولات شما باز خواهند گشت. پس شما می‌توانید تنها با به خرج دادن کمی خلاقیت و کمی بالاتر بردن هزینه‌ هایتان در رابطه با خرید جایزه ‌های کوچک، حدود پنجاه درصد مشتریان خودتان را دوباره به سمت خود جذب کنید. این رقم رقم بسیار بزرگی برای یک کسب‌ و کار می‌باشد که می‌تواند شرایط کسب‌ و کار شما را زیرورو کند. توجه نمایید که اگر شما سود گرفته‌ شده از هر محصول را پایین‌ تر بیاورید و به ‌جای آن سعی کنید که تعداد فروش خودتان را بالاتر ببرید می‌توانید روز به ‌روز سود دهی خودتان را بیشتر کنید و کسب و کار خودتان را گسترده‌تر کنید. این‌ موضوع همچنین به محبوبیت شما نیز کمک خواهد کرد و شما حتی می‌توانید از برند سازی خود نیز صاحب درآمد شوید.

استفاده از جعبه‌ ها و بسته‌ بندی ‌های محکم

 

یکی دیگر از مواردی که در زمینه اهمیت پکیجینگ مهم می‌باشد، استفاده از بسته ‌بندی ‌های با کیفیت، زیبا، و محکم می‌باشد. تحقیقاتی که در این زمینه انجام ‌شده است نشان می‌دهد حدود نود درصد افرادی که از محصولاتی با پکیجینگ محکم استفاده می‌کنند دوباره از پکیج های آن محصول برای مصارف گوناگون دیگر نیز بهره می‌برند که این‌ موضوع می‌تواند یک نوع تبلیغ نامحسوس برای شما باشد و می‌تواند میزان محبوبیت کسب ‌و کار شما را افزایش دهد.

 

تبلیغات رایگان محصول

 

یکی دیگر از مواردی که در زمینه اهمیت پکیجینگ قرار داده می‌شود تبلیغات نامحسوس توسط افراد دیگر است اما این ‌موضوع به چه معناست؟ تحقیقات نشان می‌دهند که اگر شما پکیجینگ زیبا و متناسبی داشته باشید، این ‌موضوع باعث می‌شود که مشتریان شما تمایل پیدا کنند تا عکس محصولاتی که خریداری کرده‌اند را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. همین موضوع می‌تواند برای شما به‌ عنوان یک تبلیغ عمل کند و می‌تواند باعث گسترش کسب‌ و کار شما شود‌. پس اهمیت پکیجینگ در این زمینه نیز می‌تواند به شما کمک کند. توجه نمایید که اگر شما از طراحی ‌های متناسبی روی جعبه‌ های پکیج خودتان استفاده کنید می‌توانید تا حدود بیست درصد میزان علاقه‌ی مشتریان به محصولات خود را بالاتر ببرید و آن‌ ها را به سمت خود جذب کنید. به‌ هر حال در زمینه طراحی جعبه محصولاتتان شما باید با کمی به خرج دادن خلاقیت و کمک گرفتن از افرادی که در این زمینه متخصص می‌باشند، به فروش بیشتر محصولاتتان کمک کنید و باعث بهتر شدن شرایط کاری خودتان شوید تا بتوانید کسب‌ و کار خودتان را گسترش دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mobile-navبا ما تماس بگیرید
۰۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸۹